25.05.2009 Blesk.cz
Veronika Zaňková ze SuperStar porodila syna

Finalistka první řady SuperStar Veronika Zaňková (24) porodila svému manželovi Lukášovi Černému (33) syna. 18. května se jim pět dní po termínu v Náchodské porodnici narodil Lukášek. Miminko po porodu vážilo 3, 615 kilogramu a měřilo 51 centimetrů.Pan doktor, který syna přivedl na svět, býval shodou okolností Lukášovým spoluhráčem v kapele, a proto jsme se všichni radovali z toho, že když syn spatřil světlo světa, jeho křik zněl, jako kdyby si cosi prozpěvoval. Možná si pamatoval ještě z bříška, jak jsem mu pravidelně v těhotenství zpívala a hrála na piano. Ještě ten den jsem za ten náš "uzlíček štěstí" dostala od manžela diamantový prsten," svěřila Blesku šťastná maminka.
Zaňková je třetí SuperStar, která přivedla na svět miminko. První byla Martina Balogová, která má syna Pepu, druhým Petr Bende, jenž má také kluka, Matyase.Zaňková, autorská kapka v moři SuperStar

13. září 2005 12:12

Finalistka první SuperStar Veronika Zaňková konečně má regulérní albový debut. Na novince Kapky v moři úročí autorský potenciál - všech dvanáct písní sama složila a otextovala.

Loni na podzim se objevilo na trhu osmnáctiminutové minialbum Zpátky na zemi, které obsahovalo pět písní včetně klipového singlu Sen.

Zaňková se na tomto EP, které bylo k dostání nejen v obchodech s cédéčky, ale i jako bonus k pracímu prášku v supermarketech, poprvé představila jako nadějná autorka.

S takřka ročním odstupem nyní nabízí plnohodnotné album, tři čtvrtě hodiny převážně pomalých skladeb, patřičně vypilovaných za pomoci producenta Lukáše Černého, šéfa Veroničiny kapely Crazy Diamond.

Zaňková se vyučila na tvorbě svých vzorů, ať už jde o Anastaciu, Pink Floyd, HIM, Stinga, Toni Braxton či Prince. Snaží se o moderní pop a docela věrohodně. Rozhodně je modernější než většina zavedených tuzemských interpretů.

Písně nepostrádají výrazné melodie. Když je potřeba zrychlit nebo zdůraznit motiv, ozve se rocková kytara. Nad tím se vznáší nevtíravý alt zpěvačky, která povětšinou konejšivě vypráví příběhy o lásce. Přece jen jde o pop.

Kdo neumí anglicky, vychutná si plně jen čtyři skladby - titulní Kapky v moři a pak závěrečný trojblok. Zbytek zpívá Zaňková Shakespearovým jazykem - a velmi slušně.

Hlavním nebezpečím alba je převaha balad, při nichž hrozí, že posluchač usne, aniž by se dobral konce. Nic to však nesnižuje poměrně zajímavou autorskou kolekci. V tomto ohledu šla Zaňková se svou kůží na trh jako první ze všech SuperStar - a obstála.

Veronika Zaňková - Kapky v moři - Eurona/Popron, délka CD 46:52

Hodnocení iDNES: 

Marek Dvořáček, iDNES

Zaňková si vybrala Střihavku

Rocker Kamil Střihavka (39) si zazpíval duet s finalistkou soutěže Česko hledá SuperStar Veronikou Zaňkovou (19) v "nováckém" pořadu SuperStar jdou do nebe.

Finalisté SuperStar si v něm zazpívali s těmi, které mají rádi, a celý pořad splněných přání moderoval Pavel Zuna. "Jsem moc rád, že jsem jejím idolem," smál se Střihavka.

"Nakonec jsme se domluvili na písni Guilty od skupiny Nazareth, protože já i Veronika tíhneme k rockové hudbě," řekl Blesku Střihavka.

"Veronika mě strašně mile překvapila, protože přišla připravená a je hodně šikovná. Už se moc těším na večer, jak celou píseň živě zazpíváme," dodal Kamil Střihavka.

gra (25. 8. 2004)


Zpátky na zemi

I když se debutový maxisingl Veroniky Zaňkové nazvaný Zpátky na zemi (Eurona) objevuje díky přátelské výpomoci jejího přítele jako bonus k pracímu prášku v supermarketech kromě prodejen s hudebními nosiči, vůbec to není marný počin.

Jednak proto, že po Anetě Langerové je Veronika teprve druhým finalistou soutěže Česko hledá SuperStar, který něco takového dokázal (společná kompilace se nepočítá), ale hlavně z toho důvodu, že se interpretka představuje na disku také jako nápaditá autorka. Složila všech pět melodií, které navíc opatřila vlastními texty (a v případě titulní nahrávky dokonce v neškolácké angličtině), písničky natočila se skupinou Crazy Diamond a zahrála si na klávesy.

Úvodní skladba Tvý slova má přehlednou stavbu i výrazně melodický refrén a reprezentuje moderní pop s injekcí rockových kytar. Druhá píseň Sen se pohybuje v intimním baladickém žánru středního proudu a příjemně zabarvený alt zpěvačky jí sluší. Další dvě skladby (Letem světem a Město stínů) pro změnu nepřinášejí přímočarou chytlavost, o to víc však zaujmou při opakovaném poslechu. Pevný a samozřejmý vokál zní místy až "jazzově", stejně jako stavba písní.

Závěrečná balada, anglicky zpívaná Back on the Ground (Zpátky na zemi), reflektuje předobraz současného zámořského hlavního proudu a má navíc velmi uvěřitelnou angličtinu. Suma sumárum: při nezbytných pěveckých dispozicích, jimiž Veronika Zaňková nepochybně vládne, jde o exemplární důkaz toho, jak je dobré si napsat písničky. Tedy nejen vědět, jak zpívat, ale také co a o čem. To v případě "neautorského" debutu Anety Langerové tak docela nevyšlo.

Miloš Skalka
(Večerník Praha 5.10.2004)

Medializace umělců proběhla ve znamení
zahájení druhé řady SuperStar

11.11.2004 | NEWTON I.T.


V týdnu od 5.11.2004 do 11.11.2004 se nejvíce medializovaným umělcem stala textařka Gabriela Osvaldová (349 příspěvků), druhý se umístil skladatel Ondřej Soukup (342 příspěvků) a třetí zpěvák Karel Gott (295 příspěvků). Další pozici v rámci medializace obsadila zpěvačka Lucie Bílá (177 příspěvků). Pětici nejčastěji medializovaných umělců uzavřela finalistka superstar Veronika Zaňková (150 příspěvků).

Textařka Gabriela Osvaldová byla nejčastěji zmiňovanou osobností v regionálních denících. Média si jí povšimla v souvislosti s účastí v porotě druhé řady soutěže Česko hledá SuperStar a s podpisem nové smlouvy k této soutěži. Gabriela Osvaldová byla rovněž zmiňována v souvislosti s obměnou poroty, když se jejími novými členy stali textař Michal Horáček a profesor zpěvu Eduard Klezla.

Skladatel Ondřej Soukup se v médiích objevil nejčastěji společně s manželkou Gabrielou Osvaldovou, se kterou zasedne opět do poroty soutěže Česko hledá SuperStar. V regionálních titulech se Ondřej Soukup umístil na druhém místě žebříčku medializace.

Zpěvák Karel Gott byl v médiích prezentován v souvislosti s přislíbenou účastí na koncertu Petry Janů v příštím roce v pražské Státní opeře. Média si povšimla přítomnosti Karla Gotta na pětapadesátých narozeninách populárního herce Pavla Zedníčka či účasti Karla Gotta v kampani ČSSD a rovněž natočení společné písně s Martinou Balogovou, finalistkou soutěže Česko hledá SuperStar.

Zpěvačka Lucie Bílá se stala nejvíce zmiňovanou osobností v celostátních denících a také na internetových serverech. Média si jí všímala zejména v souvislosti s účastí sestry finalistky soutěže Česko hledá Superstar Veroniky Zaňkové ? Kláry v druhé řadě této soutěže. Média zaznamenala účast Lucie Bílé na Zlatém koncertu v Bratislavě, na němž vystoupí největší hvězdy české a slovenské populární hudby. Dále média zmínila Lucii Bílou v souvislosti s podporou kampaně ODS ve druhém kole senátních voleb.

Finalistka soutěže Česko hledá SuperStar Veronika Zaňková stála v centru pozornosti médií především díky turné pětice finalistů této soutěže po České republice. Veronika Zaňková na něm představuje i maxisingl Zpátky na zemi s pěti skladbami, ke kterým si složila hudbu a napsala texty. Na turné je doprovázena skupinou Crazy Diamond.

Nejčastěji zmiňovaní umělci v médiích celkem :
Nejčastěji zmiňovaní umělci v regionálních titulech:
http://www.mediainfo.cz/spolecnost-kultura/356.html

Publikování nebo šíření obsahu je povoleno pouze s výslovným uvedením zdroje.

? Copyright 2005, NEWTON INFORMATION TECHNOLOGY, s.r.o.

Společnost NEWTON I.T. vytváří a spravuje vlastní archiv médií a nabízí možnost sledování a analýzy aktuálních i historických dat z tištěných domácích i zahraničních médií, plných přepisů televizního a rozhlasového vysílání, agenturního zpravodajství a Internetu.